KONST / Litografier / Färglitografi 13491276
nr 1349 1276
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 7/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:01:29
150 kr
250 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt